Vezi cine sunt sportivele ce au fost descalificate din cursa pentru calificarea la Tokyo 2020

Postat la: 15.08.2019 16:49

tokyo google_ad_client="ca-pub-1598486722538679";google_ad_slot="5379080472";google_ad_width=580;google_ad_height=90; Criteo.DisplayAd({"zoneid":923637,"async":false}); Sportivele din Marea Britanie, Jess Learmonth si Georgia Taylor Brown, au fost descalificate din cursa pentru calificarea la Tokyo 2020, dupa ce au ajuns la linia de sosire tinandu-se de mana. Initial, Learmonth a fost declarata castigatoare, la photo-finish, insa ulterior atat ea, cat si Taylor Brown au fost descalificate pentru ca au incalcat o regula a cursei. Cele doua sportive au depus o contestatie, insa aceasta a fost respinsa. Astfel, sportiva Flora Duffy a fost declarata castigatoare. Pe locul doi s-a clasat italianca Alice Betto, iar pe locul trei a urcat Vicky Holland, compatrioata celor doua sportive descalificate. Jess Learmonth s-a aflat in frunte, inca de la portiunea de inot. Jess Learmonth si G ...