Steaua - Rapid din Liga a IV-a București s-a incheiat 10-0

Postat la: 12.10.2019 18:32

Meciul din etapa a noua din Liga a IV-a București, Steaua - Rapid FNG, s-a încheiat 10-0. Partida, care s-a disputat sâmbătă, 12 octombrie, de la ora 15:00, pe stadionul din comuna Berceni, nu a fost lipsită de incidente, potrivit Mediafax.

La 0-0, arbitrul a oprit partida pentru că suporterii au început să arunce cu multe petarde în teren. Mai mult, ultrașii celor două echipe au făcut scandal și jandarmii s-au văzut nevoiți să intervină. Suporterii s-au inflamat și mai rău în momentul în care portarul de la Rapid FNG a aruncat o torță înapoi în peluză.

După mai multe minute de pauză, meciul s-a reluat, clipă în care a început recitalul "roș-albaștrilor", care au marcat de 10 ori.

S-a încheiat 10-0, iar Steaua are nouă victorii în primele nouă etape din acest sezon, în timp ce Rapid FNG are 13 puncte, cu patru victorii, un egal și trei înfrângeri.