Lukasz Kubot și Marcelo Melo, in finala la dublu a turneului de la Shanghai

Postat la: 12.10.2019 10:16

Lukasz Kubot (5 ATP la dublu) și Marcelo Melo (6 ATP la dublu) au învins, sâmbătă, perechea formată din Nicolas Mahut (4 ATP la dublu) și Edouard Roger Vasselin (22 ATP la dublu), cu scorul de 6-2, 6-4, avansând în finala turneului de la Shanghai, potrivit Mediafax.

Nicolas Mahut și Edouard Roger Vasselin au început cu un serviciu pierdut, oferindu-le un avantaj lui Kubot și lui Melo. După încă un break câștigat în fața lui Mahut și a lui Vasselin, perechea Lukasz Kubot-Marcelo Melo au câștigat primul set, cu 6-2.

Marcel Ciolacu dă cărțile pe față: Sfârșitul PSD a fost adus de decizia lui Liviu Dragnea din 2017

În setul secund, Kubot și Melo au profitat de avantajul câștigării unei mingii de break în fața echipei lui Mahut și a lui Vasselin și au câștigat partida după aproximativ o oră și zece minute de joc.

În finală, Lukasz Kubot și Marcelo Melo se vor înfrunta cu câștigătoarea partidei dintre perechile Mate Pavic – Bruno Soares și Jamie Murray – Neal Skupski.

Turneul Shanghai Masters este dotat cu premii în valoare de 8.322.885 de dolari.

Lukasz Kubot și Marcelo Melo sunt câștigătorii ediției de anul trecut a turneului Shanghai Masters.