FC Voluntari - Poli Iasi 2-3. Echipa lui Stoican castiga dramatic in ultimul minut si trece peste Dinamo in clasament

Postat la: 16.09.2018 20:13

FC Voluntari CSM Poli Iasi google_ad_client="ca-pub-1598486722538679";google_ad_slot="5379080472";google_ad_width=580;google_ad_height=90; Criteo.DisplayAd({"zoneid":923637,"async":false}); Poli Iasi a obtinut o victorie dramatica pe terenul lui FC Voluntari, scor 3-2, gratie unui gol reusit de Mihaescu in ultimul minut. Moldovenii au condus cu 2-0, dar fusesera egalati inexplicabil in repriza secunda.  Iesenii au facut una dintre cele mai bune reprize din acest campionat. Bara lui Sin, din minutul 4, a prevestit deschiderea de scor care a venit 9 minute mai tarziu: Ionut Cioinac a inscris superb, lobandu-l pe Vatca de la 14 metri. Avantajul echipei lui Stoican a fost majorat in minutul 36, dupa ce Andrei Sin a inscris cu un sut plasat la coltul lung.  Cand parea ca meciul se indreapta spre o noua infrangee categorica, FC Voluntari a revenit nebanuit si a egalat. T ...